اگر یک آسانسور معمولی ۶ نفره برای ساختمانی با ۵ ایستگاه را فرض کنیم بطور میانگین قیمت آسانسور از ۱۱۰ میلیون تا ۱۴۰ میلیون تومان متغیر است. اختلاف این قیمت به خاطر تفاوت در کیفیت قطعات، عمر مفید دستگاه و بروز بودن آن است، شرکت فنی مهندسی پیروز پرواز بنابر درخواست مشتری آسانسورهای خود را در این بازه قیمتی عملیاتی می‌کند. تمام دستگاه‌های ارائه شده در این بازه قیمت از ایمنی کامل،کیفیت قابل قبول و استاندارد برخوردار می‌باشند.

قیمت آسانسور هیدرولیکی و کششی

به طور معمول آسانسورهای هیدرولیکی ایرانی ۱۰ الی ۱۵ درصد نسبت به آسانسورهای کششی ارزانتر هستند ( لازم بذکر است آسانسورهای هیدرولیک اروپایی ۲۰ تا ۳۰ درصد نسبت به آسانسورهای کششی گرانتر هستند). اما آسانسور هیدرولیکی برای ساختمان‌های بیش از ۳ ایستگاه توصیه نمی‌شود. تفاوت این دو آسانسور را در ادامه مطلب می‌توانید مطالعه نمایید.

قیمت آسانسور

روش محاسبه و تخمین قیمت آسانسور

مشتریان گرامی که پروژه‌ نصب و راه‌اندازی و یا بازسازی آسانسور دارند می‌توانند از طریق تماس تلفنی با شرکت پیروز پرواز و یا قرار دادن کامنت و ارسال نظر و راهنمایی گرفتن از کارشناسان فروش و فنی شرکت از تخمین قیمت پروژه ‌شان مطلع شوند. هرچه جزئیات پروژه بازسازی یا نصب و راه‌اندازی آسانسور شما از دقت بیشتری برخوردار باشد به تخمین دقیقتر قیمت بیشتر کمک می‌کند.

مشتریان عزیز در پروژه بازسازی آسانسور می‌توانند از کارشناسان فنی شرکت در محل ساختمان برای باخبر شدن از هزینه و اینکه چه قطعاتی باید تعویض شود کمک بگیرند.کارشناسان پیروزپرواز با بررسی دقیق آسانسورشما ومتعاقب آن اعلام کتبی دقیق نتیجه ، قدمی بسیار موثر ومهم در جهت اتخاذ تصمیم درست  شما وصرف هزینه بهینه برخواهندداشت .

شما عزیزان می‌توانید محاسن استفاده از کادر شرکت پیروز پرواز جهت بازسازی آسانسور را در صفحه بازسازی آسانسور مطالعه بفرمایید.

تأثیر آسانسور بر قیمت و ارزش ساختمان

آسانسور یک کالای سرمایه‌ایست، یعنی ارزشمند بودن و کارآمد بودن آن می‌تواند ارزش یک ساختمان را بالا و پایین ببرد. تنها وسیله‌ای است که برای رفتن آسان به طبقات مورد استفاده قرار می‌گیرد و کیفیت پایین یا عدم عملکرد آن در رفت و آمدها اختلال ایجاد می‌کند. از جایی که کالای گران قیمت و مهمی در ساختمان است امکان تعویض آن به راحتی وجود ندارد. قیمت آپارتمان‌هایی که دارای آسانسور هستند نسبت به آپارتمان‌های بدون آسانسور تقریبا ۱/۶ برابر است. در نتیجه انتخاب آسانسور خوب و مناسب بسیار اهمیت دارد.

قیمت آسانسور

قیمت آسانسورها بنابر نوع کارکرد و کارآیی آنها و همچنین با توجه به پروژه‌ نصب و راه‌اندازی و یا بازسازی آسانسور متفاوت است.

آسانسورهای هیدرولیکی ( ایرانی ) معمولا از نظر قیمت، نسبت به آسانسورهای کششی ارزان‌تر است. آسانسورهای هیدرولیکی بوسیله یک پمپ الکتریکی که مایع هیدرولیک را بر یک جک منتقل می‌کند و توسط پیستون در پایه حرکت می‌کند راه‌اندازی می‌شود.

ایرادی که این دسته از آسانسورها دارند سرعت پایین و ناکارآمد بودن و غیر قابل استفاده بودن در ساختمان‌های بلند است.

ولی در مکان‌هایی که محدودیت ارتفاع برای ساختمان وجود دارد مانند اطراف فرودگاه‌ها یا ویلاهایی که دارای سقف شیروانی هستند می‌تواند انتخاب مناسبی باشد به شرطی که قطعات درستی انتخاب شوند و به درستی طراحی و نصب گردند.

نظر عمومی بر این است که آسانسورهای هیدرولیک از آسانسورهای کششی ایمن‌تر است. تنها دلیل آنها این است که سیم بکسل در آسانسورهای هیدرولیکی استفاده نمی‌شود اما این نظر فقط در مورد آسانسورهای هیدرولیکی که جک مستقیم دارند صادق است، آسانسورهای هیدرولیکی که جک بصورت غیر مستقیم کابین را حرکت می‌دهد نیروی خود را توسط سیم‌ بکسل بر کابین انتقال می‌دهد.

قیمت یک آسانسور بر اساس پارامترهای نوع طراحی، نوع قطعات (از لحاظ کیفیت و از لحاظ سازگاری و کارکرد خوب با یکدیگر)، آپشن‌های آن و از نظر کیفیت نصب تعیین می‌گردد.

3.7 25 رای ها
Article Rating
523
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x