آسانسور هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک، آسانسوری می باشد که توسط نیروی فشار روغن (هیدرولیک) کار می کند. یعنی نیروی لازم جهت جابجایی کابین توسط جک هیدرولیکی می باشد که این جک با فشار روغنی که از طریق پاوریونیت تامین می گردد، کار می کند. در طراحی ساده ی آسانسور هیدرولیکی، جک هیدرولیک در واقع یک سیلندر و پیستون می باشد که به صورت مستقیم در زیر کابین جانمایی شده است.

آسانسورهای هیدرولیک چگونه کار می کند؟

آسانسور هیدرولیک

زمانی که کابین به سمت بالا حرکت می کند، در واقع پمپ موجود در پاوریونیت، روغن را با فشار به زیر پیستون می فرستد و نیروی لازم برای حرکت رو به بالای پیستون تامین می گردد. در حرکت برگشتی کابین، کار راحت تر است و با باز شدن شیر تخلیه ی جک، روغن بر اثر فشار نیروی وزن کابین و بار آن خالی می شود و کابین با حرکتی نرم به سمت پایین برمی گردد. توقف کابین در تراز طبقات، با بسته ماندن شیر تخلیه امکان پذیر است.

این نوع آسانسور مناسب چه کارهایی می باشد؟

از آسانسورهای هیدرولیک بیشتر در مواردی استفاده می شود که کاربری آسانسور انتقال بار سنگین و نیمه سنگین باشد. با توجه به محدودیت در طول جک هیدرولیک، این آسانسورها بیشتر در مسافت های کوتاه کاربرد دارند.

انواع آسانسور هیدرولیک

با توجه به طراحی آسانسور، آسانسور هیدرولیک در دو نوع جک مستقیم و جک غیر مستقیم ساخته می شود. تفاوت این دو در روش جانمایی جک می باشد.

بسیار مشاهده شده که آسانسور‌های‌ کششی با آسانسور‌های‌ هیدرولیک مقایسه ‌می‌‌‌شود، درحالیکه هرکدام از این آسانسورها قابلیت ها و محدودیت‌هایی دارند که نیاز ساختمان، تعیین کننده نوع آسانسور ‌می‌‌‌باشد.

چند توصیه برای خرید آسانسور هیدرولیک

  • اگر قصد جابه‌جایی وزن‌های‌ سنگین بین طبقات دارید، آسانسورهای هیدورلیک را درگزینه‌های‌ خود قرار داده و بررسی کنید.
  • اگر محدودیت فضا دارید
  • اگر امکان اجرای اتاقک آسانسور در بالا ندارید
  • اگر ارتفاع ساختمان کوتاه است
  • اگر وزنی که درون کابین آسانسور قرار ‌می‌‌‌دهید متغیر است (بدلیل اینکه در آسانسور‌های‌ هیدرولیک امکان اعمال نیروی کمتر یا بیشتر (تغییر نیرو) در محدوده مجاز وجود دارد،‌‌ در آسانسور‌های‌ کششی این امکان وجود ندارد) حتی در سیستم‌های‌ هیدرولیک این امکان وجود دارد که با اعمال نیروی کمتر ‌می‌‌‌توان وزن بزرگی را جابه جا کرد.
  • اگر فضای کارکرد آسانسور دمای بالایی دارد
  • اگر سرعت حرکت بالا نمی‌‌‌خواهید
  • اگرآسانسوری با استهلاک کمتر ‌می‌‌‌خواهید ( به شرط و نگهداری صحیح)

نکته : اگر بخواهید وزن بالاتر از 500 کیلوگرم را جابه جا کنید حتما از برق سه فاز استفاده کنید.

موارد گفته شده جزئی از موارد مهم تعیین کننده نوع آسانسور ‌می‌‌‌باشند که هرکدام در جایگاه خود اهمیت دارند.

بخش بازرگانی شرکت مهندسی پیروز پرواز عرضه‌‌ تمام قطعات و تجهیزات و سیستم‌های‌ متنوع آسانسور را به صورت مهندسی شده و با رعایت تمام اصول، کارآمدترین و مناسب ترین محصولات را به شما عرضه ‌می‌‌‌نماید

ما به شما کمک ‌می‌‌‌کنیم بدون نگرانی آسانسور خود را تهیه، نصب و راه اندازی نمائید و‌‌ یک عمر با خیال راحت و با رضایت استفاده کنید.

5 1 رای
Article Rating
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x