تعمیر آسانسور

به طور کلی در تعمیر آسانسور خرابی های آن در دو بخش ایرادات مکانیکی و الکتریکی قابل تقسیم بندی می باشد. ایرادات مکانیکی مثل تنظیم نبودن فنر کفشک های کابین که می تواند لرزش هایی در کابین ایجاد کند. ایرادات الکتریکی مثل تنظیم نبودن درایو تابلو که کیفیت پایین حرکت را ایجاد می کند.

از یک لحاظ دیگر تعمیر آسانسور می تواند در دو گروه مجزا تقسیم بندی شود. یک تعویض قطعات معیوب، دو تنظیم قطعاتی که یا در نصب اولیه، به صورت صحیح نصب نشده اند ویا به مرور زمان از تنظیم خارج شده اند.

مهمترین مساله در تعمیر آسانسور چیست؟

با توجه به موارد بالا، مهمترین مساله در تعمیر آسانسور، عیب یابی آسانسور می باشد. معمولا ایرادات بوجود آمده دلایلی دارند که اگر رفع نشود، ایراد مورد نظر تکرار خواهد شد. مثلا فرض کنید که شیارهای فلکه هرزگرد دچار خوردگی شده باشد. در این صورت فلکه هرزگرد تعویض می گردد. در این مورد باید علت خوردگی مشخص گردیده و برطرف شود تا این مورد تکرار نشود.

جهت مشاوره و تصمیم در خصوص تعمیر و بازسازی آسانسور حتما مشاوره آنلاین بازسازی آسانسور را مطالعه کنید. و از مزایای انتخاب تیم پیروز پرواز مطلع شوید.

مناسب ترین شخص برای تعمیر آسانسور کیست؟

تعمیر آسانسور

با توجه به گستردگی صنعت آسانسور، تکنسین ها در رده های مختلف کار می کنند. ولی مناسب ترین تکنسین برای انجام تعمیر آسانسور یا عیب یابی آسانسور، شخصی است که به اندازه کافی در نصب آسانسور تجربه داشته باشد. چون در نصب آسانسور، تکنسین ها با تنظیمات کلی آشنا می شوند و از طرفی برای راه اندازی اولیه آسانسور، انواع خطا ها امکان دارد که پیش بیاید و یک نصاب حرفه ای باید در کوتاه ترین زمان ایراد را یافته و حل کند. این تجربیات در واحد تعمیرات بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

چه مواردی باعث برتری یک تعمیرکار آسانسور می شود؟

تعمیر آسانسور

  1. رعایت نکات ایمنی – آسانسور تحت تعمیر، توسط کاربران سریعا مورد استفاده قرار خواهد گرفت و فرصتی برای کنترل توسط گروه QC که معمولا در نصب آسانسور مراحل کار را کنترل می کنند، نیست. پس یک تعمیرکار حرفه ای باید تمام نکات ایمنی را لحاظ کند تا پس از ترک محل تعمیر، موردی پیش نیاید.
  2. سرعت عمل – خرابی آسانسور مشهودترین مساله ای است که می تواند ساکنین و مراجعان یک مجموعه را آزار بدهد، و تعمیرکار آسانسور با در نظر گرفتن این موضوع تلاش خود را باید بکند تا ایراد آسانسور در کوتاه ترین زمان برطرف گردد.
  3. خلاقیت در تعمیر آسانسور – تعمیرکار آسانسور باید در مناطق مختلف شهر برای تعمیر حاضر شود و با وجود گستردگی قطعات آسانسور، شاید به همراه داشتن ابزار زیاد و یا قطعات یدکی مختلف مقدور نباشد، اهمیت خلاقیت تکنسین تعمیرات مشهودتر است تا بتواند با مهارت تمام به صورت اورژانسی ایراد بوجود آمده را حل کند.
0 0 رای ها
Article Rating
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x