مطالبی که در این مقاله مطالعه می‌کنید عبارت است از:

 • بهترین برندهای آسانسور | بهترین آسانسور
 • بهترین آسانسور در ایران
 • بهترین شرکت آسانسور | چگونه یک شرکت آسانسور انتخاب کنیم؟

ما در این مقاله ۱۰ شرکت برتر تولید کننده آسانسور جهان در سال 2021 را به شما معرفی می‌نماییم. این شرکت‌ها بهترین برندهای آسانسور را تولید می‌نمایند. و سپس نظر مهندس حسینی مدیرعامل شرکت پیروز پرواز را در خصوص بهترین آسانسور در ایران جویا می‌شویم. و در پایان به چگونگی انتخاب بهترین شرکت آسانسور می‌پردازیم.

این شرکت‌ها از آخر به اول معرفی می‌شوند.

بهترین برندهای آسانسور در جهان

10 – Express lift

بهترین آسانسور

این شرکت، زیرمجموعه‌ای از شرکت بزرگتری به نام جنرال الکتریک بود که در سال 1917 تأسیس شد و در سال 1920 تأثیر خود را بر بازار نشان داد.

مکان این شرکت در Northampton قرار دارد. این شرکت از قدیمی‌ترین شرکت‌های آسانسور بریتانیا است. در سال 1997 به طور کامل به شرکت Otis پیوست. سال‌های طلایی فعالیت این شرکت از سال 1917 تا 1997 بود. این شرکت همچنان بعنوان زیرمجموع شرکت Otis  در حال فعالیت است.

 

9- Sigma

بهترین برندهای آسانسور

آسانسور سیگما در سال‌های 1968 تا 1994 به نام گلد استار شناخته می‌شد. پس از این سال‌ها دوباره تغییر نام داد و تا سال 1999 به شرکت ال جی شناخته می‌شد. این دوران، دوران طلایی و اوج این شرکت بود. با شروع هزاره جدید میلادی در سال 2000 این شرکت به نام سیگما تغییر نام یافت در حالی که در بیش از 75 مکان در Changwon کره جنوبی مشغول به فعالیت بود. شرکت اوتیس با ترس از دست دادن بازار در دسامبر سال 2009 مالکیت شرکت سیگما را از آن خود کرد و این شرکت فعالیت‌هایش به پایان رسید.

 

8- Hitachi

بهترین آسانسور

بخش عمده در آمد گروه صنعتی هیتاچی وابسته به صنعت آسانسور بود. این شرکت در سال 1924 با استقرار دفتر مرکزی خود در توکیوی ژاپن تأسیس شد. این شرکت توانست رکوردی از خود بر جای بگذارد، این شرکت، آسانسوری را در یکی از بلندترین برج‌های جهان که ارتفاع آن از سطح زمین به 213 متر می‌رسید تست کرد. آسانسور هیتاچی همچنان در سراسر جهان مشغول فعالیت است و تنها درآمد خالص خود شرکت جدا از زیرمجموعه‌های آن به 116 میلیون دلار می‌رسد. این شرکت چند ملیتی دارای هزاران کارمند از سرتاسر جهان است.

 

7- Dover

بهترین برندهای آسانسور

این شرکت در سال 1955 تأسیس شد. این شرکت به آرامی کار خود را آغاز کرد اما همیشه رقیبی سرسخت برای شرکت‌های مطرح بود.

با توجه به رشد این شرکت چند ملیتی، شرکت Thyssen آن را خریداری کرد و منجر به ادغام ThyssenDover گردید. بنابراین عمر این شرکت از سال 1955 تا 1999 بود که به پایان رسید.

این شرکت همچنان امروزه تحت نام “Rotary Lifts” مشغول فعالیت است.

دفتر مرکزی این شرکت در ممفیس ایالات متحده قرار دارد، از سال 2014 درآمد خالص این شرکت 775 میلیون دلار تخمین زده می‌شود. و نیروی کار آن بیش از 26000 کارمند است.

 

6- Fujitec

بهترین آسانسور

بزرگترین شرکت ساخت آسانسور در ژاپن بعد از میتسوبیشی، فوجی تک است. فوجی تک در سال 1948 در اوزاکای ژاپن تأسیس شد. این شرکت به سرعت شعبه‌های جدیدی در هنگ‌کنگ، سنگاپور، کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا و در نهایت هند افتتاح کرد.  در آمد اصلی شرکت فوجی تک از تولید آسانسور است. نیروی کار این شرکت بالغ بر 8000 نفر در جهان است.

این غول آسانسوری در مجموع دارای درآمد خالص 1/5 میلیارد دلاری است. و از این رو در نمودار 10 شرکت برتر تولید آسانسور قرار دارد.

 

5- ThyssenKrupp

بهترین آسانسور

کسب و کار این شرکت غول پیکر آلمانی علاوه بر آسانسور، پله برقی و پیاده روهای متحرک را نیز شامل می‌شود. این شرکت تنها 19 سال است که تأسیس شده یعنی سال تأسیس آن 17 مارس 1999 است. این شرکت چند ملیتی در مقیاس چشم‌گیری از لحاظ اقتصادی و وسعت رشد داشته است.

این شرکت در حال حاضر تنها در اسپانیا درآمد 1/6 میلیارد دلاری کسب می‌کند. زیرا بیشتر تولید آسانسور این شرکت در اسپانیا است. این شرکت با 5500 نفر کارمند به اشتغال اسپانیا کمک بالایی کرده است.

در مجموع درآمد خالص این شرکت 8/02 میلیارد دلار است.

 

4- Kone

بهترین برندهای آسانسور

این شرکت 107 ساله در هلسینکی فنلاند تأسیس شد. این شرکت دارای تخصص در زمینه مهندسی و سرویس آسانسور است. یکی از شعبه‌های اصلی این شرکت در حال تولید آسانسور است.

معنای کونه در زبان فنلاندی دستگاه یا ماشین است. این شرکت راه حل‌های عالی برای مشکلات پیچیده مهندسی ارائه می‌دهد.

چهار شرکت مورد تأیید کونه در سراسر جهان وجود دارند که به تولید آسانسور می‌پردازند و 9/43 میلیارد دلار از این شرکت‌ها کسب درآمد می‌نماید.

این شرکت دارای 52000 کارمند در سرتاسر جهان است.

 

3- Schindler

بنیانگذاری این شرکت قدیمی به سال 1874 میلادی می‌رسد ( حدودا 144 سال قبل) این شرکت یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولید آسانسور محسوب می‌شود.

این شرکت یک میلیارد دلاری در سوئیس تأسیس شد اما دفتر مرکزی خود را به نیوجرسی در ایالات متحده آمریکا منتقل کرد.

این شرکت در مجموع دارای 56000 کارمند می‌باشد.

درآمداین شرکت چند ملیتی به 9/72 میلیارد دلار در سال می‌رسد.

این شرکت محل کار خود را در بیش از 1000 مکان در سطح جهان تأیید کرده است به این خاطر از بزرگترین سازمان‌ها از لحاظ وسعت محسوب می‌شود.

2- Mitsubishi Electric

بهترین آسانسور

میتسوبیشی الکتریک، یکی از شعبه‌های اصلی و مشهور گروه شرکت‌های میتسوبیشی است. این شرکت رکوردار در تولید آسانترین، بلندترین و سریع‌ترین آسانسورهای دو طبقه‌ای جهان است.

این شرکت مدرن در سال 1921 در توکیوی ژاپن تأسیس شده است.

این شرکت رکوردار جهانی قوی‌ترین سرویس‌دهی آسانسور است و به این خاطر این شرکت مدعی دومین شرکت برتر از 5 تولید کننده جهان است.

میتسوبیشی الکتریک درآمد 11/37 میلیارد دلاری را کسب کرده و بیش از 120 هزار کارمند در سراسر جهان دارد.

 

1- Otis

بهترین آسانسور

اوتیس مدعی بالاترین درآمد تولید آسانسور در جهان است. این شرکت چند ملیتی ممکن است که رکوردار جهان نباشد اما بالاترین و مشهورترین تولیدی آسانسور جهان در حال حاضر است.

برج ایفل، برج خلیفه، برج CN، مرکز تجارت جهانی، ساختمان امپایر استیت و غیره بعضی از مشتریان اصلی این شرکت هستند.

شرکت اوتیس در سال 1853 تأسیس شد. این شرکت قدیمی‌ترین شرکت تولید آسانسور در تمام دوران است. این شرکت با کسب درآمد خارق‌العاده 12 میلیارد دلاری حاصل از تولید آسانسور نقطه عطفی در تولید آسانسور رقم زده است.

این شرکت در سال 1976 توسط شرکت فناوری یونایتد(UTC) خریداری شد.

این شرکت‌ها بهترین شرکت‌های تولید‌کننده آسانسور در سطح جهان هستند. و بهترین برندهای آسانسور را این شرکت‌ها تولید می‌نمایند.

منبع: www.thedailyrecords.com

نکات مهم انتخاب آسانسور در ایران و انتخاب بهترین آسانسور

ما مهمترین نکات انتخاب آسانسور و بهترین آسانسور را از دید مدیرعامل شرکت پیروز پرواز آقای حسینی بر می‌شماریم:

نکته اول و مهم‌ترین پارامتر انتخاب آسانسور بر اساس کاربری آن می‌باشد. منظور از کاربری آسانسور استفاده‌هایی شبیه باربری، نفربری، بیماربری در بیمارستان‌ها، خودروبری و … می‌باشد.

دومین نکته: انتخاب بر اساس موقعیت نصب آسانسور است. منظور از موقعیت در نظر گرفتن مسائل اقلیمی است. به عنوان مثال درجه مقاومت تجهیزات آسانسور در برابر گردو غبار و رطوبت در این پارامتر دیده می‌شود.

سومین نکته: انتخاب قطعات بر اساس ۲ پارامتر قبلی و در نظر گرفتن میزان سازگاری و در اصطلاح مچ شدن تجهیزات با یکدیگر است.

چهارمین نکته: باید در نظر گرفت که تمام زحمات و هزینه‌های مراحل قبل زمانی نتیجه بخش خواهد بود که نصب درست، و مطابق با اصول مهندسی انجام شود در غیر این صورت بهترین قطعات و بهترین طراحی‌ها هیچ
کمکی نمی‌کنند. و از آنجایی که نصب آسانسور طی چند مرحله انجام می‌شود و تقریبا اصلاح مرحله قبل در مراحل بعدی بسیار مساله ساز و گاها نزدیک به غیر ممکن می شود، نقش واحد کنترل کیفیت توانا و ارزیابی هر مرحله درست در زمان خودش سرنوشت خروجی آسانسور را تعیین می‌کند.

مدرن‌ترین تکنولوژی‌ها و بهترین طراحی‌ها در حال حاضر در سطح جهان توسط شرکت اوتیس انجام می‌گردد.

هسته مرکزی انتخاب آسانسور در دنیا و همچنین در ایران انتخاب گروه طراح آن است که تشخیص می‌دهند از چه تجهیزاتی و در کجا استفاده شود. بیشترین تجهیزاتی که در کشور ما استفاده می‌شود محصولات کمپانی‌های ایتالیایی و چینی است از جمله موتورهای ساسی، ویتور، ریل مونته فرو، سیم بکسل گستاولف، درب سلکوم و … که البته با توجه به سخت تر شدن ورود تجهیزات اورجینال اروپایی، جای آنها توسط تجهیزات ایرانی و ترک پر شده است. متاسفانه کم نیستند تجهیزاتی که در ایران یا ترکیه تولید می‌شوند و با لیبل اروپایی وارد بازار می‌شوند.

سعی ما در شرکت پیروز پرواز بر استفاده بهترین تجهیزات متناسب با پارامترهای ذکر شده و مکان و اقلیم مناسب است.

در صورتی که قصد نصب و راه‌اندازی آسانسور خود را دارید به مطلب ما در مقاله نصب و راه اندازی آسانسور مراجعه نمایید و یا چنانچه قصد بازسازی یا تعمیر و نگهداری آسانسور خود را دارید  به مطلب ما در مشاوره آنلاین بازسازی آسانسور  مراجعه فرمایید و همچنین می‌توانید با شماره تلفن ۲۲۲۰۶۰۶۶  – ۰۲۱ با ما در تماس باشید. یا با شماره واتساپ ۰۹۳۷۸۱۶۳۵۲۴ ارتباط بگیرید.

 

بهترین شرکت آسانسور | چگونه یک شرکت آسانسور انتخاب کنیم؟

برای انجام امور آسانسور که نیازمند تخصص است باید شرکت آسانسوری انتخاب شود که دارای زبده‌ترین کارشناسان باشد. برای انجام کار یا گرفتن مشاوره، کارشناسان یک صنعت به 3 دلیل افراد مناسب‌تری هستند.

 1.  با مبانی و کلیات کار آشنا هستند.
 2. به دلیل انجام مستمر کار، با مشکلاتی که احتمالا ایجاد می‌شود، آشنا بوده و راه حل آن را قبلا یافته‌اند.
 3.  ادامه شغل به صورت حرفه‌ای باعث شده همیشه سعی کنند  با فنون روز آشنا باشند. و پیشرفت‌های صنعت خود را پیگیری کنند. این پیگیری و بروز بودن سبب می‌شود همیشه راه حل‌های بهتری برای انجام کار بیابند.

مشتریان صنعت آسانسور و پله برقی به دو گروه تقسیم می‌شوند:

گروه اول کسانی هستند که به دنبال دستگاه جدید برای پروژه‌های در حال ساخت هستند.  گروه دوم  کسانی که به فکر تعمیر و نگهداری دستگاه‌های موجود هستند.

بهترین شرکت آسانسور

بهترین شرکت آسانسور برای ایجاد آسانسور چه شرکتی است؟

 من به عنوان یک خریدار چه نکاتی را باید مدنظر قرار دهم؟

تخصص در طراحی داشته باشد.

قبل از شروع عملیات برای انجام بهینه هر کار اجرایی باید برنامه ریزی انجام گردد. برنامه‌ریزی موجب می‌شود محصول نهایی در کوتاه ترین زمان، با کمترین هزینه ممکن و بالاترین کیفیت انجام شود. این هدف زمانی حاصل می گردد که ما بتوانیم نتیجه و مسیر رسیدن به آن را تجسم کنیم. در صنعت از جمله صنعت آسانسور و پله برقی این مهم به کمک نقشه های اجرایی حاصل می‌شود.

برای شناسایی متخصص اجرای آسانسور، اولین قدم این است که از او بخواهیم محصول نهایی را به وسیله نقشه ها و ابزارهای دیگر به ما نشان دهد. در مورد علت انتخاب طرح و روش اجرایش توضیحات لازم را ارائه نماید. نداشتن نقشه برای اجرای یک آسانسور مانند نداشتن نقشه پلان و نما برای ساخت یک برج چند طبقه است.

 

رزومه شرکت آسانسور ملاحظه گردد.

دومین قدم بررسی رزومه شرکت می‌باشد. می‌توان با بازدید از پروژه‌های انجام شده شرکت، و تحقیق از مشتریان قبلی با رزومه شرکت آشنا شد. سوالاتی که مطرح است می تواند به شرح ذیل باشد:

 • آیا محصول نهایی شرکت، نیازهای پروژه را تأمین کرده است؟
 • آیا برنامه زمان‌بندی شرکت مطلوب بوده و شرکت تعهدات خود را به موقع انجام داده است؟
 • آیا شرکت اصل صداقت را رعایت کرده و تمام مفاد قرارداد را عینا اجرا کرده است؟ یعنی قطعات پیشنهادی استفاده شده است؟
 • آیا تعامل پرسنل شرکت با پیمانکاران دیگر به نحو احسنت بوده است؟

 

شرکت مورد نظر دارای مجوزهای لازم باشد.

در انجام پروژه آسانسور یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید پیش‌بینی شود، دریافت تأییدیه استاندارد برای آسانسور احداثی می‌باشد. دریافت پایان کار برای پروژه‌های ساختمانی بدون وجود تأییدیه استاندارد آسانسور امکان پذیر نخواهد بود. شرکتی می‌تواند این تأییدیه را دریافت کند که دارای پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد.

پس در انتخاب شرکت باید دقت کرد که شرکت مورد نظر دارای این مجوز باشد.

 

بزرگترین اشتباه سازندگان چیست؟

 اجرای قرارداد تأمین آسانسور و پله برقی در صورتی قابل پیگیری است که شما با یک شرکت وارد قرارداد شده باشید. طرف مقابل شما باید شخصیت حقوقی باشد. قرارداد با اشخاص که دارای هویت حقوقی نیستند در صورت وجود اختلاف دردسرهای زیادی برای سازندگان ایجاد می‌کند.

 

بهترین شرکت آسانسور برای تعمیر و نگهداری دارای چه شرایطی است؟

لازم است به این نکته توجه شود که یکی از شرایطی که شرکت‌های بیمه گر برای پرداخت خسارت حادثه آسانسور مطالبه می‌کند قرارداد تعمیر و نگهداری ساختمان با یک شرکت معتبر است. درنتیجه از شرکت‌های دارای پروانه و مونتاژ برای تعمیر، سرویس و نگهداری انتخاب کنید.

عیوب آسانسور را بتواند تشخیص دهد.

این مورد در تعمیر و یا بازسازی آسانسور بسیار اهمیت دارد. روش کار یک شرکت آسانسور در شناسایی یک ایراد خاص می‌تواند به روشنی این مورد را مشخص کند.

 

رزومه قابل قبول داشته باشد.

دومین قدم بررسی رزومه شرکت می‌باشد. می‌توان با تحقیق از مشتریان قبلی با رزومه شرکت آشنا شد. سوالاتی که مطرح است می‌تواند به شرح ذیل باشد:

 • آیا سرعت عمل لازم  در تعمیر آسانسور را دارد؟  زمان توقف آسانسور در خرابی‌ها چه مقدار است؟
 • آیا بازدیدها از سیستم به صورت منظم انجام می‌شود؟
 • آیا تعامل پرسنل شرکت با ساکنین به نحو احسنت بوده است؟

 

 

4 5 رای ها
Article Rating
9
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x